Võrreldes 2015. aastaga toob käesolev aasta metsatööstusele täiendavat aktsiisikulu 3,7 miljonit eurot, rääkis Graanul Investi juhatuse liige Jaano Haidla konverentsil “Väärtustame metsa – kasvatame majandust”.
- Kütuste aktsiisitõus mõjutab palju ka metsatööstust. Foto: Raul Mee
„Metsatööstus kasutab olulisel määral kütust. Kui numbrid kokku lüüa ehk kui palju siis kütust kasutame ning kui keskenduda sellele, et viimasel ajal on seadusandlus hüplev, siis näeme, et mõju on suur. Näiteks kui tõstame ootamatult aktsiisi, siis mõju on selgelt näha. Sellel aastal on mõju 3,7 miljonit eurot, järgmisel aastal 6,7 miljonit eurot ja kui tõus jätkub, siis kolmandal aastal juba 10 miljonit eurot,“ rääkis Jaano Haidla konverentsil.
„Mul poleks aktsiiside tõstmise vastu midagi, aga me peame panema selle ka lähiriikide konteksti. Kas me oleme oma metsatööstusega selles regioonis ehk Skandinaavias, Lätis ja Leedus konkurentsivõimelised? Palju kulub kaupade liigutamiseks? Selge on, et oleme konkurentsist väljas, oleme mitu korda kallimad kütuse kasutamise osas,“ hoiatas ta.
Veel hoiatas Haidla, et Eestil ei tasuks endale ise piiranguid panna. „Meil ei tasuks endale ise panna piiranguid, mida ei ole olemas. Läbi selle võiksime oma konkurentsivõimet tugevdada või vastupidi, nõrgendada,“ sõnas ta.
Täna toimub riigikogu konverentsisaalis konverents “Väärtustame metsa – kasvatame majandust”, kus Eestis tegutsevate puidutööstusettevõtete juhid tutvustavad viimasel ajal tehtud investeeringuid ning avavad tagamaid, mis ajendas ettevõtteid investeerima.
HEA TEADA
Kütuste aktsiisitõusu mõju metsatööstusele
Võttes aluseks 10 mln tihumeetrit puiduraieid aastast, on täiendav aktsiisikulu võrreldes 2015. aastaga:
2016. aastal - 3,7 miljonit eurot
2017. aastal – 6,7 miljonit eurot
2018. aastal – 10 miljonit eurot
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.