Septembris tööstustoodangu maht vähenes

Statistikaameti hoone
Statistikaameti hoone

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta septembris 4% vähem toodangut kui eelmise aasta septembris, teatab Statistikaamet. Toodang vähenes nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Kui 2015. aasta alguses töötleva tööstuse toodang võrreldes eelmise aasta sama kuuga kasvas, siis aasta teises pooles pöördus kasv languseks.

Nii juulis kui ka augustis toodeti 2% ja septembris 4% vähem toodangut kui mullu samal ajal. Septembris põhjustas toodangu mahu vähenemist eelkõige langus elektroonikaseadmete, keemiatoodete ning masinate ja seadmete tootmises. Elektroonikaseadmete 7%-lise languse põhjuseks oli eelmise aasta septembri kõrge võrdlusbaas. Üle poole töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud eelmise aasta septembri mahtu. Kuigi mõningates suurema osatähtsusega tööstusharudes (puit- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmine) toodang suurenes, ei korvanud see teiste tööstusharude tootmise vähenemist.

Välisturule müüdi septembris 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel vähenes 2014. aasta septembriga võrreldes toodangu müük ekspordiks 10% ja müük kodumaisele turule 3%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta septembris nii tööstuses kokku kui ka töötlevas tööstuses 1% vähem toodangut kui augustis.

2014. aasta septembriga võrreldes toodeti elektrit 9% vähem ja soojust 2% rohkem.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara