Ensto konsignatsooniprotsess on võimaldanud eemaldada tarneahelast üleliigsed varud, suurendada ressursside efektiivsemat kasutust nii ettevõtte siseselt kui väliselt ning on loonud tugevamad partnerlussuhteid tarnijatega, ütleb Ensto Grupi hankejuht Kerttily Golubeva.

- Ensto Grupi hankejuht Kerttily Golubeva
Selle eesmärk oli luua koostööd toetav partnerlus strateegiliste tarnijatega, tõhustada mõlemapoolset resursside kasutust ja efektiivsust. Lisaks oli eesmärk luua lisandväärtusi kliendile ja tagada maailmatasemel tootmisele kohane jätkusuutlikkus, mis samuti tähendab kulusäästlikku ja tootmises tuntud Lean-mõtteviisi.
Ensto konsignatsiooniprotsess on strateegiline vahend, mida rakendatakse kõikide materjali gruppide lõikes ning seda on võimalik lihtsalt integreerida erinevatesse materjali planeerimise meetoditesse.
Protsessi rakendamine ei vajanud täiendavaid lisainvesteeringuid, vaid võttis kasutusele passiivses staatuses olevad tarkvaramoodulid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lihtne edu võti konkreetse protsessi loomise juures oli äratundmine, kuidas võimalikult lihtsalt, efektiivselt ja arusaadavalt integreerida kliendi vajadused ja ootused, tarnijate kitsaskohtade ja tegelike võimetega - integreerida kaks vastandpoolt.
Innovatsiooni tunnustust leidnud konsignatsiooniprotsess austab klassikalise konsignatsiooni tähenduse aluseid, aga on edasi arendatud selliselt, mis arvestab täiendavalt tarneahealate juhtimise suundi ja arenguid.
Kerttily Golubeva osaleb 19. novembril Ostujuhtimise Aastakonverentsil, mille kohta saab täpsemalt lugeda
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.