Palts: alkoholiseaduse muutmine vajab avalikku diskussiooni

Mait Palts
Mait Palts

Eesti Kaubandus-Tööstukoja juhi Mait Paltsi sõnul vajaks alkoholiseaduse muutmine avatud diskussiooni, kuhu oleks kaasatud kõik huvigrupid. Samas Kaubanduskoja arvamust ministeerium ei küsinud.

„Tänase alkoholiseaduse muutmise eelnõu valguses me kahjuks ei saa rääkida hea õigusloome tava järgmisest, mille üks oluline osa on erinevate huvigruppide kaasamine,“ ütles Palts pressiteates.

Palts rääkis, et minister Jevgeni Ossinovski viitas emaspäevases teates, et eelnõu on saadetud kooskõlastusringile, kuid üllatuseks ei pea ministeerium vajalikuks Kaubanduskoja arvamust küsida.

„Soovin ettevõtjate esindajana öelda, et ettevõtjad üldiselt toetavad eelnõuga taotletavaid eesmärke, nagu selleks on vähendada alkoholi liigtarbimist, tõkestada alaealiste alkoholitarvitamist. Küsitav on, kas väljapakutud meetmed aga neid eesmärke suudavad lahendada,“ lisas Palts.

„Meie arvates lahendus oleks avatud diskussioon ja kõikide huvigruppide kaasamine diskussiooni, tehes seda võimalikult laiapõhjaliselt. Kaubanduskoda plaanib saata eelnõu ka oma liikmetele arvamuse küsimiseks ja seejärel annab ministeeriumile omapoolsed ettepanekud,“ sõnas Palts.

Sotsiaalministeerium teatas esmaspäeval, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski otsustas oluliselt piirata alkoholireklaami ja ka alkoholi kättesaadavust ning saatis sellekohase seaduseelnõu kooskõlastusringile. Eesti riik on seadnud eesmärgiks viia alkoholitarbimine püsivalt alla kaheksa liitri absoluutset alkoholi elaniku kohta aastas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara