Kes on Eestis edukaimad ehitusmaterjalide tootjad

Vindor OÜ tegeleb Raplamaal ukselengide ja liistude tootmisega  Foto: Veiko Tõkman

Kui eelmisel aastal olid Ehitusmaterjalitootjate TOPi ettevõtted äraootavad, siis tänavu annab tooni märksõna eksport.

Kui veel aasta tagasi kirjeldas mitu materjalitootjat, et ollakse äraootaval seisukohal, loodetakse uue Euroopa Liidu eelarveperioodi struktuurivahendite avanemisele ja majanduskeskkonna paranemisele, siis aastaga võib märgata teatud nihet edasi. Järjest rohkem on kuulda eksportijate hääli ning nende veelgi ambitsioonikamaid plaane edasisteks laiendusteks.

Muudatus hakkab ka silma sellest, et kuigi põhiliselt eksporditakse ikka Skandinaaviasse ja Põhjamaadesse, kostub erinevate materjalitootjate suust järjest rohkem idee laiendada oma eksporditurge mujale Euroopasse ja isegi kaugematesse maailmajagudesse.

Tänavuse TOPi võitnud OÜ Vindor tegevjuht Janek Antipin märkis, et ekspordi suunal läbilöömiseks peavad paigas olema paljud asjad: hind, kvaliteet, kliendisuhe ja head partnerid. Firma tegeleb ukselengide, sisevoodrilaudade, liistude ja lengilaiendite tootmisega.

Äripäeva Ehitusmaterjalidetootjate TOP 10

1. Vindor OÜ

2. TMB AS3. JELD-WEN Eesti AS4. Pinest AS5. Lasbet Tootmine6. Põltsamaa Graniit OÜ7. Fenestra AS8. KMT Prefab OÜ9. Kunda Nordic Tsement AS10. Eesti Höövelliist OÜ

Kogu edetabelit koos majandustulemustega vaata Äripäevast.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077