Ülemiste Citys avati 3D-printimise salong

Eesti noorte loodud ettevõte Shaperize avas Ülemiste Citys Eesti esimese 3D-printimise teenust pakkuva salongi, mis pakub kõiki uuendusliku valdkonnaga seotud kaupu ja teenuseid.

Shaperize OÜ juht Tarmo Saluste sõnul ei ole viimastel aastatel jõudsalt arenenud 3D-printimine enam pelgalt robootikahuviliste pärusmaa. “Tänapäeval pole 3D-printerite kasutusvõimalustel piire – igaüks võib endale meie salongis tellida või ise koju soetatud printeriga luua isikupäraseid detaile ja esemeid,” selgitas Saluste ning lisas, et 3D-printimist kasutatakse järjest enam ka tööstuses ja kõrgtehnoloogilises tootmises lennuki- ja autotööstusest meditsiinini.

Ülemiste Citys aadressil Suur-Sõjamäe 10 asuvas 3D-printimise salongis on lisaks 3D-printimise, -modelleerimise ja -skaneerimise teenusele valik 3D-printereid nii koduseks kui professionaalseks kasutamiseks. Samuti korraldab Shaperize huvilistele 3D-printimise alaseid koolitusi, nõustatakse 3D-modelleerimise alal ning teostatakse 3D-printerite remonti ja hooldust.

3D-printimine on kiirelt arenev tehnoloogia, mille abil on virtuaalsest 3D-mudelist võimalik materjali lisamise teel kasvatada füüsiline 3D kujutis. Tehnoloogia teeb eriliseks see, et selle abil on võimalik luua väga keerulisi kujusid, mida on traditsiooniliste tootmismeetoditega sageli võimatu saavutada.

Shaperize’i meeskond alustas 2014. aastal 3D Trükikoda nime all õpilasfirmana Eesti Energia korraldatud Entrumi programmist. 2015. aasta alguses otsustas ettevõttesse investeerida Mainor AS ning loodud ühisfirma sai nimeks Shaperize OÜ.

 Pilte avamisest näeb SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara