Eesti puitmajaklastri nõukogu kohtus ettevõtlusministriga

Puitmajaklastri esindajad kohtusid värskelt loodud ettevõtlusministri ametipositsioonil alustanud Urve Paloga, et  rääkida Eesti puitmajaklastri arengust, klastrimeetme tulemuslikkusest ning puitmajasektori ettevõtete väljakutsetest.

Puitmajaklastri projektijuht Lauri Kivil sõnas, et kohtumine ettevõtlusministriga oli mõlemale poolele väga oluline ning minister sai põhjaliku ülevaate klastri tegevustest ning puitmajasektorist tervikuna. Lisaks klastrimeetme teemadele kerkisid kohtumisel üles ka ettevõtteid koormavad planeeritavad maksumuudatused. Kuna 90% puitmajasektori toodangust eksporditakse,  mõjub tänane kütuseaktsiisi tõusu plaan puitmajasektorile raskelt.

Puitmajaklastri nõukogu liige, Lõuna-Eestis puitmaju tootva AS Ritsu tegevjuht Elari Kivisoo tõi välja, et minister oli kohtumisel avatud ning puitmajatootjaid siiski julgustav, kinnitades, et teab puitmajatootjate eduoo suurust ja panust Eesti majandusse, on külastanud mitmeid sektori ettevõtteid ning mõistab ettevõtlusmaksude tõstmisega kaasnevaid riske.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ning puitmajaklastri nõukogu liige, AS Matek tegevjuht  Sven Mats kinnitab, et puitmajaklastri tegevus sektori arengus on olnud kindlasti väga suur. Samas on äärmiselt oluline, et lisaks klastri tegevusele turundaks meie edulugu ka riigi esindajad, kasutades selleks ära oma positsiooni rahvusvaheliste  “uste avamisel” ning ekspordi toetamisel.

Eesti puitmajaklaster on tänaseks tegutsenud viis aastat. Klastri prioriteetsete tegevuste hulgas on nii sektori ettevõtete toodete kui kompetentside arendamine, mainekujundus nii kodu kui sihtturgudel ning ekspordimahtude kasvatamine läbi ühisturundusprojektide.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara