AS Salvest käive kasvas tänu ekspordile möödunud aastal 11,3 miljoni euroni, mis on 10% enam kui aasta varem.
ASi Salvest tegevjuhi Lauri Betlemi sõnul tuli käibe suurenemine peamiselt eksportmüügi kasvust. “Aastaga kasvas eksport 51%, mille peamiseks põhjuseks on lastetoitude müügi alustamine Soomes.” Betlem lisas, et mõõdukalt suurenes müük ka enamikus koduturule suunatud tootegruppides.
Ettevõtte 2015. aasta peamine eesmärk on eksportmüügi kasvatamine ning koduturule mõeldud toodete arendus. “Meie eesmärk on eksportkäive selle aastaga kahekordistada. Kodumaiste tarbijate jaoks toome turule Salvesti kastmete sarja, uuendame klaastaaras majoneesi sarja ning laiendame Põnni pehmetes pakendites mahedate lastetoitude valikut,” selgitas Betlem.
Möödunud aastal investeeris Salvest tootmisseadmetesse üle 600 000 euro. “Suurim investeering oli doypack’i liin, mis võimaldab näiteks Põnni uue mahesarja lastetoite pakkuda mugavates tuubilaadsetes pakendites,” ütles Betlem.
Suured muutused toimusid ka organisatsioonis endas. “Eelmisel aastal liitus Salvestiga uus turundusjuht, müügi- ja logistikajuht ning tehnika- ja haldusjuht. Lisaks tugevdasime oma meeskonda erinevate spetsialistidega,” lisas Betlem.
AS Salvest on 1946. aastast Tartus tegutsev toiduainetööstus. Ettevõte annab tööd ligi 130 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.
Seotud lood
Salvesti konservitehases käib järgmise aasta eelarve koostamine ning ettevõtte omanik Veljo Ipits on 2016. aasta suhtes lootusrikas, vaatamata Vene sanktsioonide survele toiduainetööstustele.
Hiinas toimunud ühel suurimal impordi-ekspordi messil Canton Fair said Eesti ettevõtted hulganisti kasulikke kontakte, millel on potentsiaali koostööks kasvada.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.