• 10.02.15, 15:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia Õlitööstust hakkab juhtima Dmitri Lipatov

Eesti Energia Õlitööstust asub 11. märtsist juhtima senine Narva elektrijaamade tootmisdirektor Dmitri Lipatov.
Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajo sõnul on Eesti Energia strateegia õli ja elektri koostootmine. Uues õlitehases toodetakse koos õli, elektrit ja põlevkivigaasi. Narva elektrijaamade senise tootmisdirektori Dimitri Lipatovi taust on  õlitööstuse juhtimise ülevõtmiseks sobiv ja toetab valitud arengusuunda.
Eesti Energia õlitööstuse areng on olnud Dmitri Lipatovi sõnul väga intensiivne. „Viimastel aastatel on tootmismahud pea kahekordistunud. Mul on hea meel, et mulle on antud võimalus oma insenertehnilist kogemust rakendada õlitootmise ning tulevikku vaadates järjest enam ka õli ja elektri koostootmise suunal,” rääkis Dmitri Lipatov.
Dmitri Lipatov on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojusenergeetika ja EBSi ärijuhtimise magistriõppe. Eesti Energiasse asus Lipatov tööle 1990. aastal Narva elektrijaamade ekspluatatsiooni vaneminspektorina. Aastatel 2002-2009  täitis ta Eesti elektrijaama juhataja asetäitja ja seejärel Balti elektrijaama juhataja kohustusi. Alates 2011. aastast on ta töötanud Narva elektrijaamade tootmisdirektorina.
Alates 2007. aastast õlitööstust juhtinud Igor Kond lahkub ettevõttest.

Seotud lood

Uudised
  • 06.03.15, 12:00
Eesti Energia investeeris keskkonnahoidu
Eesti Energia keskkonnainvesteeringud ulatusid 2014. aastal 28,5 miljoni euroni. Pea neljandik investeeringutest oli seotud õhuheitmete vähendamisega. Keskkonnatasusid maksti riigile 60,3 miljonit eurot.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.12.24, 14:52
Inseneriakadeemia annab kutseõppele kaalu juurde
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele