• 27.11.14, 12:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ABB-l valmis Kivimäe alajaam

ABB andis Elektrilevile üle Tallinnas Kivimäel valminud alajaama. 1,3 miljonit eurot maksnud alajaama uuendustöödega alustati kevadel ning töid teostati koos Leonhard Weiss Energyga.
Alajaama valmimine oli osa elektrivõrgu uuendamistöödest Tallinnas Nõmme linnaosas. Kokku ligi 2,5 miljoni euro eest ehitatakse ülejärgmise aasta suveks ümber veel üks alajaam ja paigaldatakse uued toitekaablid, millega paraneb ligikaudu 5700 Nõmme majapidamise elektrivarustuskindlus.
Elektrilevi võrgu üldplaneerija Margus Laanetu sõnul on jõutud vahefinišisse. Soovitud tulemuseni ehk väiksemate hoolduskuludega, töökindlama ning suurema ülekandevõimsusega elektrivõrguni jõutakse siis, kui valmib ka Hiiu alajaam ja viimast Kivimäe piirkonnaalajaamaga ühendav kaabelliin.
Tööd Nõmme elanike ja ettevõtete varustuskindluse parandamiseks jätkuvad tuleval aastal ja lõppevad 2016. aasta suvel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kokku on Elektrilevi käesoleval aastal Tallinna elektrivõrkudesse investeerinud üle 7,7 miljoni euro, mille eest on ehitatud 61 kilomeetrit kaasaegseid ilmastikukindlaid elektriliine ja 21 uut alajaama.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.11.25, 14:09
iguse mobiilne kaldaelekter muudab mängureegleid
Mobiilse kaldaelektri pistikupesa (iMSPO – igus Mobile Shore Power Outlet) näol on igus välja töötanud paindliku kaldatoite ühendussüsteemi, mida saab paigutada terminali mis tahes asukohta vastavalt laeva sildumiskohale. Lahendus, mis on juba kasutusel Hamburgi sadamas, pakub tõhusat ja kaasaegset alternatiivi traditsioonilistele kaldatoite süsteemidele. 2024. aastal pälvis iMSPO mere elektri- ja hübriidtoite Euroopa messil Amsterdamis reisi- ja kaubasadamate innovatsiooni aastaauhinna.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele