Soome võib nõuda EL-ilt kompensatsiooni, kui euroliidu poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonid peaksid põhjustama riigis majanduskriisi, vahendab IndustryWeek.com.
Sellekohase avalduse tegi eile Soome peaminister Alexander Stubb.
Stubb märkis pressikonverentsil, et kui ELi poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonid peaksid mõjutama Soome majandust ebaproportsionaalselt, kavatseb riik abi saamiseks pöörduda oma Euroopa partnerite poole.Peaministri hinnangul peaks sellisel juhul lähtuma majandusliku solidaarsuse põhimõttest, mille kohaselt peaksid need riigid, keda sanktsioonid enim mõjutavad, saama ka mingil kujul kompensatsiooni. Samas ei täpsustanud Stubb, millist tüüpi kompensatsioone riik kavatseb taotleda.Soome keskpanga hinnangul võib Venemaa majanduse 3-protsendiline langus kahandada Soome tootmismahtu 0,5% võrra.
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.