Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule kehtestamiseks Haabersti linnaossa Harku valla piiri äärde suure toomis- ja ärilinnaku rajada võimaldava detailplaneeringu.
Paldiski mnt 241, 241d, 243a kinnistute ja lähiala detailplaneeringu kohaselt on 20,55 ha suurusele alale kavandatud seitse kuni neljakorruselist ja kaks kuni kolmekorruselist ärihoonet, 16 kuni kahe-, 15 kuni kolme- ja 30 kuni neljakorruselist äri- ja tootmishoonet ja üks kuni kahekorruseline tootmishoone.
Planeeritav ala asub Paldiski maantee ääres, vahetult pärast ülessõitu Astangu nõlvast. Planeeringuala on valdavas osas paepealne tühermaa, kus hoonestus puudub. Mullakiht paepealsel on väga õhuke ning olemasolevate puistute seisukord on halb.
Paldiski mnt 241 ja 241d kinnistutel asuvad kuus I aastatuhandest e. Kr pärinevat kinnismälestiseks tunnistatud kivikirstkalmet, millele kehtib vastavalt muinsuskaitseseadusele 50 meetri laiune kaitsevöönd. Detailplaneeringu lahendus on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ja vastab Haabersti linnaosa üldplaneeringule.Detailplaneeringu realiseerimine tagab uute töökohtade lisandumise piirkonda. Kavandatud äri- ja tootmispiirkond jätkab Tähetorni tänava äärset tööstuspiirkonda ning väärtustab seda haljasalade ja jalakäijate liikumisteede kavandamisega.
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.