Jaga lugu:

Eesti Energias pole üleüldist palgatõusu viimastel aastatel toimunud

Eesti Energia töötajatele 2013. aastal väljamakstud keskmine kogutasu kasvas aastaga 8,2 %, samas ei puudutanud palgakasv kõiki ettevõtte töötajaid.

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik märkis, et mitmete turu-uuringute (nt Fontes) andmetel oli kogu Eesti palgaturu kasv möödunud aastal  ca 8,7%.

„Palgakasvu oli kõigis meie ärivaldkondades, ent see ei puudutanud siiski kõiki meie töökohti - üleüldist palgatõusu ei ole Eesti Energias viimastel aastatel toimunud. Majandusbuumi ajal ehk aastatel 2007-2008 oli surve palkadele energiasektoris suur ja tööandjana konkurentsivõime säilitamiseks oleme töötajate palku korrigeerinud eelkõige nendes töötajate gruppides, kus meie palgatase  on jäänud alla turu mediaantaseme. Kõiki töötajaid puudutavat palgatõusu me ei planeeri, ent mõistagi jälgime tööjõuturul toimuvaid muudatusi ning vajadusel korrigeerime palgataset  konkreetsetes töötajate gruppides,“ selgitas Vennik.Tema kinnitusel on töötajatele kindlasti oluline ka tulemustasu,  mida Eesti Energia seatud sihtide saavutamise eest töötajatele maksab, samuti n-ö pehmemad väärtused: üleüldine õhkkond töökohal, tööandja peresõbralikkus, erinevad töötajatele ja nende  pereliikmetele korraldatavad  üritused, täiendavad puhkepäevad jne.Statistikaameti teatel tõusis tänavu esimeses kvartalis keskmine palk kõigil tegevusaladel. Tööstusuudised uurib tuntud tööstusfirmadelt, kui palju on nad palku tõstnud ning millised on ettevõtete töötajatele suunatud motivatsioonipaketid.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt