Eestis plaanitakse tootmisjuhte koolitama hakata

Kuna kohalikus tööstussektoris on puudus kvalifitseeritud tootmis- ja keskastme juhtidest, plaanitakse tootmiseraialade spetsialiste siin koolitama hakata.

Täna on Eesti töötleva tööstuse ettevõtted olukorras, kus tööturul pole piisavalt tootmisettevõtete keskastmejuhte ja tootmisjuhte, kelle teadmistest sõltub otseselt ettevõtte töökorralduse efektiivsus, masinate ja seadmete tootlikkus ning seeläbi ka ettevõtete jätkuv konkurentsivõimelisus.

Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimus sel teisipäeval (22. aprillil) erinevate erialaliitude juhtide ja kõrgkooli töötajate ümarlaud tootmisjuhtimise eriala vajaduse ja võimaliku sisu üle.

Arutelu sisuks oli välja selgitada erinevate erialaliitude nägemus tootmisjuhtide õpetamise väljatöötamiseks. Arvestades Eesti väiksust võiks antud õppekava põhiosa olla valdkonna ülene ja peaks sisaldama kõiki erinevaid kaasaegseid tootmisjuhtimise meetodeid ja parimaid praktikaid ning olema rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline.

Tootmise juhtimise konsultant Ingrid Joost andis ülevaate praegusest olukorrast Eestis, millest selgus, et praktiliselt ei ole seda võimalik õppida üheski Eesti kõrgkoolis ega ka kutseõppeasutuses. 2011. a toimus MKMi eestvõttel tootmisjuhtimise operatiivtasandi uuring, milles osales 184 ettevõtet. Uuring tõestas, et vajadus tootmisjuhtide koolitamiseks on olemas.

Arutelul leidis kinnitust vajadus moodustada töörühm õppekava koostamiseks, milles osalevad erinevate valdkondade esindajad.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara