Türner: Eesti on hea asukoht sisenemaks uutele turgudele

Tallinna Teaduspark Tehnopoli mehhatroonika ärivaldkonna juht Taavi Türner märkis eile toimunud Targa Tööstuse konverentsil, et Eesti sobib „one stop shopping“ keskuseks sisenemaks uutele turgudele.

Türner pidas üritusel ettekande teemal „Kuidas meelitada Eestisse välisettevõtete arenduskeskusi?“ ning osutas, et 34% teadus- ja arendustegevusest Eestis teevad välisettevõtted.

„Eestil on soodne asukoht ning siit on lihtne liikuda teistesse riikidesse Läänemere piirkonnas. Meil on head prototüüpimise ja sertifitseerimise võimalused ning meil on tasemel ülikoolid ühes laboritega,“ loetles Türner põhjuseid, miks välisettevõtted Eesti vastu huvi tunnevad.

Türneri sõnul ei saa alahinnata ka kiirete otsuste võimekust, mis tuleneb võimalusest jõuda lihtsamini otsustajateni.

„Arenduskeskused ei pea välja arendama ainult uusi tooteid, vaid ka uusi tootmisprotsesse. Eestis võiks olla kolme tüüpi arenduskeskusi. Ühed töötavad välja nutikaid ja uusi tooteid. Teised on füüsilised arenduskeskused, kus toimub tootearendus ja prototüüpimine. Kolmandad kombineerivad mõlema tugevusi,“ tutvustas Türner kompetentsikeskuste arengusuundi.

„Pinda kompimas käiakse üsna tihti. Kogemus on suuresti seotud elektriautodega. Kui tullakse oma mõttega Eestisse, siis 6-8 kuud on see periood, mille vältel valideeritakse ära, kas on mõtet siia tulla. Eesti leiavad enamasti üles Läänemere piirkonna riigid, Hispaania ja Portugal,“ kommenteeris Türner senist huvi.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara