Konkurss Negavatt ootab energiasäästu ideid

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas välja ülikoolidele suunatud konkursi Negavatt. Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot, millele lisaks saavad noored oma ideede arendamiseks tuge mentoritelt ning abi partnerite leidmisel.

„Negavatt on koht, kus saavad sündida tulemused, mis kasvavad ülikoolist väljapoole ja levivad laiemalt. Tudengid võivad „nokia“ otsingud hetkeks sinnapaika jätta ja kasutada võimalust, et päästa terve maailm,“ lausus keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus Negavati avamisel.

Energiasäästu seostatakse tihti elektri või soojuse kokkuhoiuga. Tegelikult on energiat võimalik säästa ka teistes valdkondades nagu transport, toit, riided või muud ressursid. Energiasääst ei ole kindlasti piiratud üksnes ressursside kokkuhoiuga - energiat saab säästa ka igapäevaseid tegemisi arukamalt ümber korraldades.

KIK-i ja Keskkonnaministeeriumi koostöös ellukutsutud konkursiga kõnetatakse eelkõige ülikoole, kuna tudengid on parim sihtrühm innovaatiliste ideede loomisel ning edasikandmisel. KIK-i juhatuse liige Lauri Tammiste julgustab osalema vaieldamatult kõikide erialade tudengeid ning oma töödes olema loovad ja mõtlema piiridest kaugemale. „Kehvad on ainult need mõtted, mis jäävad välja ütlemata, proovile panemata, head mõtted on need, mis ära tehakse!“

Negavati avaüritusel pidasid viie Eesti ülikooli juhid paneeldiskussiooni teemal „Kuidas teha ülikoolis ressursisäästu revolutsiooni?“ Diskussioonis osalenud Signe Kivi, Andres Keevallik, Mait Klaassen, Tiit Land ja Erik Puura leidsid, et sama oluline, kui on igasuguste säästlike meetodite ja lahenduste välja töötamine, on väärtuste ja hoiakute kujundamine tudengites.

„Tähtis on kasvatada inimest. Seni, kuni ta ei jäta autot koju ja ei sorteeri prügi, ei toimu ka muutuseid ja pole kasu energiasäästmissüsteemidest,“ võttis selle mõtte kokku Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen.

Negavati mentorite hulka kuuluvad teiste seas Priit Vimberg, Priit Mikelsaar, Reet Aus ja ka Anneli Ohvril. Algatust toetavad Nopri Talumeiereid, SEI, Yoga, Energiapartner, Ecoprint, Kredex, Biomarket, Mektory, BEST, Ideelabor ja Reet Aus Design.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara