Eleringi puhaskasum kerkis 7,5 miljoni euroni

Selle aasta kolmandas kvartalis olid Eleringi tulud 27,4 miljonit eurot, ärikasum 8,2 miljonit eurot ja puhaskasum 7,5 miljonit eurot.

Eleringi finantsjuhi Peep Soone sõnul ületasid kolmanda kvartali majandustulemused prognoose tänu piiriülese ülekandevõimsuse oksjonituludele.

Võrreldes möödunud aasta sama kvartaliga kasvasid tulud 6,6 miljoni, ärikulud aga 1,6 miljoni euro võrra. Tulemuseks oli ärikasumi kasv 3,8 miljoni euro võrra.

Tulude kasvust tuli enamus piiriüleste ülekandevõimsuse oksjonist Eesti ja Läti piiril – 3,7 miljonit  eurot. Saadud ülekoormuse tulu avaldab järgmisel tariifiperioodil võrgutasudele vähendavat mõju. Ärikulude kasvu peamisteks põhjusteks oli bilansi- ning kaoenergia ostukulude suurenemine seoses elektrituru avanemisega ja reguleeritud elektrihinna kadumisega. Finantskulud vähenesid 0,7 miljonit eurot, mille tulemusena puhaskasum suurenes kokku 4,4 miljonit eurot.

Rahavoog äritegevusest oli nullilähedane, kuna kolmandas kvartalis toimub võlakirjade aastane intressimakse, mis on  praktiliselt sama suur kui kogu ülejäänud rahavoog äritegevusest.

Põhivara investeeringute eest tasuti 75,8 miljonit eurot, mis tähistab seni suurimat ühe kvartali investeeringute summat Eleringi ajaloos. Investeeringute finantseerimiseks võeti välja eelnevalt sõlmitud laenulepingute alusel 40 miljonit eurot.

Elering on sõltumatu ja iseseisev Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi.

Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara