Vägikaikavedu Rootsiga võib tuua Premia Foodsile erakorralise kasumi

Premia Foodsi tütarfirma poolt esitatud nõue Rootsi põllumajandusameti vastu võib tuua Tallinna börsifirma jaoks kuni kolm miljonit eurot erakorralist kasumit.

"Kui Rootsi põllumajandusamet otsustab nõude osaliselt või täielikult kompenseerida, siis kajastub see Premia Foodsi jaoks erakorralise kasumina," märkis jäätise, külmutatud toiduainete ja kalatööstusega tegelev börsifirma juht Katre Kõvask.

Ta täpsustas, et hetkel ei kajastu nõue börsifirma bilansis, küll aga on Premia Foods varasemates aruannetes kajastanud otsest kahju, mis Rootsi põllumajandusameti uurimisega seoses selleks ajaks tekkinud oli.

Kuna tegemist on siiski aga unikaalse ja erakorralise juhtumiga, on börsifirma juhi sõnul nõude hüvitamise tulemust ning menetlusaega keeruline ette ennustada.

Premia Foods teatas eile börsile, et ta Rootsi tütarfirma Õverumans Fisk AB esitas 31. juulil kahju ja saamata jäänud tulu hüvituse nõude Rootsi põllumajandusameti vastu seoses mullu mais Överumans Fisk AB suhtes Rootsi põllumajandusameti poolt alustatud haldusmenetlusega, mille tulemusena hävitati 17 tonni kalamaime. Kahju ja saamata jäänud tulu nõutakse kogusummas kuni 25,5 miljonit Rootsi krooni (ligikaudu 3 mln eurot).

Kõvaski sõnul sai nõue esitatud nüüd alles seetõttu, et praeguseks ajaks on Premia Foods saanud loa jätkata tavapärast majandustegevust ning on seetõttu nõude täpse suuruse saanud välja arvutada.

Premia Foodsi aktsia sulgus eile Tallinna börsil 0,74 eurol (+0,95%), jõudes sellega viimase kaheteist kuu kõrgeima hinnatasemeni.

Osale arutelus

  • Raivo Sormunen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara