Eestis valmis Taani jaoks 450-tonnine ümberlaadur

Eesti ettevõte BLRT Marketex valmistas Rootsi ettevõtte Cargotec Bulk Handling tellimusel 450-tonnise ümberlaaduri.

Ümberlaaduri lõppkasutajaks on Taani ettevõte Dong Energy, mis opereerib üht maailma efektiivseimat Kopenhaageni soojus- ja elektrikoostootmisjaama Aved¸re.

Ümberlaaduri abil transporditakse laevadelt otse jaama seal kasutatavat kivisütt ja puitpelleteid. Ühe tunni jooksul on võimalik ümber laadida 800-1000 tonni puistematerjali. Ümberlaadur on võimeline teostama ümberlaadimise operatsioone kolmel erineval moel ning väga madala müratasemega.

Metallkonstruktsioon kaalub 450 tonni. Selle valmistamine, alates projekti kättesaamisest kuni sertifikaatide kättesaamiseni, kestis 9 kuud. Valdava osa töödest, alates projekti üldjuhtimisest ja materjalide tarnimisest kuni seadmete paigaldamise ja testimiseni, teostasid BLRT Marketexi spetsialistid. Kaasati veel 21 Eesti ettevõtet, nt metalli tarnis Elme Metall.

BLRT Marketexi juhatuse liikme Aleksander Kustovi sõnul on antud projekt esmakordne.

“Tänaseks on selge, et sellised väljakutsed on meie meeskonnale jõukohased. Valmisolekut järgmisteks väljakutseteks kinnitavad nii valminud ümberlaadur kui ka muud kõrgtehnoloogilised seadmed, mida meie spetsialistid valmistavad nafta- ja gaasiplatvormide jaoks“, lisas ta.

Laev siirdub Aved¸re soojuse- ja elektrikoostootmisjaama, kus ümberlaadur esmalt testitakse ning seejärel lõplikult käivitatakse. Ümberlaaduri tõstetöid juhtis Hollandi ettevõte Biglift.

Ümberlaaduri tõstetöid on näha alltoodud pildiseerias:

Galerii

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara