Vaata, millised 15 trahvi sisalduvad ETK tarnelepingus

Äripäeva müügiveeb Best Sales avaldas väljavõtte ETK poolt hankijatele väljasaadetud tarnelepingust, millega kehtestatakse tootjatele ja hulgikaupmeestele 15 erinevat trahvinõuet.

KAUBA TELLIMINE, TRANSPORT JA ÜLEANDMINE
(Lepingu juriidilist sõnastust on arusaadavuse huvides lihtsustatud. Liitunud Osaliseks nimetatakse lepingus  ETK-d. Müüjaks on lepingujärgselt tootja või hulgikaupmees.)
1. Juhul kui Müüja tarnib Kaubad, mis ei vasta kokkulepitud kvaliteedinõuetele, on ETK  õigus keelduda vastuvõtust ja / või need Müüjale tagastada ning nõuda leppetrahvi (olenemata mittevastavuse avastamise ajast) iga sellise juhtumi kohta 300 eurot.
2. Juhul kui Kauba hind ning saatedokumendid ja/või arve ei vasta nõuetele ning Lepingus kokkulepitud tingimustele, on ETK  õigus keelduda Kauba vastuvõtust või see tagastada ja/või nõuda leppetrahvi iga juhtumi kohta summas 300 eurot.
3. Juhul kui Müüja ei toimeta Kaupu kokkulepitud ajal (kui tarne hilineb kokkulepitud ajast  üle ühe tunni) kokkulepitud kohale, on ETK l  õigus määrata ühepoolselt uus tarneaeg või keelduda Kauba vastuvõtust ja/või nõuda leppetrahvi iga sellise juhtumi kohta summas 300 eurot.
4. Juhul kui tarnitud Kauba kogus on väiksem kui ETK esitatud Tellimuses, kohustub Müüja tasuma  iga sellise juhtumi korral leppetrahvi 25% õigeaegselt kohale toimetamata Kauba netosummast.
5. Juhul kui Müüja poolt tarnitud Kaupade kogus on suurem kui ETK  esitatud Tellimuses, on ETK   õigus Tellimust ületavast Kaubast keelduda ja nõuda Kaupade saatedokumendi ümbervormistamist. Sarnase eksimuse kordumisel rohkem kui kahel  korral on ETK õigus nõuda leppetrahvi kuni 300 eurot.
6. Juhul, kui Müüja on kasutanud Kaupade veoks sobimatut transporti (sõidukeid, millel puudub temperatuuri kontroll, mis on määrdunud, kus on kombineeritud  toiduainete ja kemikaalide vedu) või kui Kaupu ei ole veetud või  säilitatud nõutaval temperatuuril, on ETK  õigus keelduda selliste Kaupade vastuvõtust või need tagastada ja/või nõuda leppetrahvi iga sellise juhtumi kohta 300  eurot.

KAUBA PAKENDAMINE JA KÄITLEMINE
7. Kui Kaup ei ole pakendatud lepingus toodud  nõuete kohaselt, siis on ETK õigus seda kaupa mitte vastu võtta või Kaup Müüjale tagastada ja lugeda tellimus selle Kauba osas mitte täidetuks ning nõuda Müüjalt leppetrahvi 300 eurot  iga sellise rikkumise eest.

KAUBALE KEHTESTATUD NÕUDED JA KVALITEET
8. Juhul, kui ETK vastu esitatakse Kaupade kvaliteeti (v.a. kui Kauba kvaliteet on langenud seoses veo-või ladustamistingimuste rikkumisega peale Kauba üleandmist Liitunud Osalisele)  või ohutust puudutav nõue, on ETK õigus nõuda Müüjalt leppetrahvi 300 eurot ning  Müüja kohustub  kompenseerima kõik nõudega seoses tekkinud kulud (sh Kaupade müügilt kõrvaldamise kulud, nõude maksumus, võimaliku õigusabikulud jne), mida leppetrahv ei kata ja vajadusel lahendama vaidluse nõude esitajaga ning ostma vastavad Kaubad tagasi.
9. Kui Kauba mittevastavus kvaliteedinõuetele avastatakse ETK juures enne Kauba Liitunud Osalise Kauplusest ostnud tarbijale (edaspidi Tarbija) üleandmist, on ETK õigus nõuda Müüjalt leppetrahvi 300 eurot ja/või ebakvaliteetse Kauba asendamist kvaliteetse Kaubaga või ebakvaliteetne Kaup tagastada. Müüja kohustub hüvitama ETKle kõik Kauba  tagasikutsumisega seotud kulud.

KAUPADE SÄILIVUSAJAD
10. Juhul kui Müüja rikub käesolevas punktis toodud nõudeid, on ETK õigus nõuda Müüjalt leppetrahvi summas 300  eurot iga sellise rikkumise eest.

KAUPADE TAGASTAMINE
11. Juhul kui Müüja ei täida õigeaegselt Lepingus sätestatud kohustust, kohustub Müüja tasuma ETKle viimase nõudmisel leppetrahvi summas 300  eurot ning ETKl on õigus nimetatud Kaubad hävitada. Müüja kohustub sellisel juhul hüvitama ETKle kõik Kaupade hävitamisest tulenevad lisakulutused ja tegema Kaupade kreeditarve.
12. Müüja on kohustatud ETKle esitama kreeditarve võimalusel tagastatava Kauba üleandmisel Liitunud Osaliselt Müüja esindajale, kuid mitte hiljem, kui 5 (viie) päeva möödudes Kauba tagastamisest. Käesolevas punktis nimetatud kohustuse rikkumisel kohustub Müüja tasuma  leppetrahvi 100 eurot iga päeva kohta, mis ületab käesolevas punktis fikseeritud tähtaega.

MÜÜGIKAMPAANIAD
13. Juhul kui Müüja ei taga müügikampaaniateks esitatud Tellimuste täielikku täitmist, on ETK-l õigus nõuda leppetrahvi 100%  tarnimata jäänud kampaaniakaupade väärtusest nende ostuhinna alusel.
14. Kampaania lõppedes on Müüja kohustatud tagasi võtma Kaupade väljapaneku- alused ja lisatarvikud ning viima nad ETK kauplustest ära kampaaniale järgneva tarne ajal, kuid mitte hiljem kui 5 (viie) tööpäeva jooksul pärast kampaania lõppu. Kui Müüja ei täida eelnimetatud kohustusi, siis on ETK õigus nõuda leppetrahvi 300 eurot. ETK  ei vastuta tähtaja möödudes Müüja aluste ja tarvikute ladustamise eest. Juhul, kui eeltoodust tulenevad ETKle lisakulutused, on Müüja kohustatud need Liitunud Osalise nõudmisel hüvitama.

KAUPADE LOGISTILISTE ANDMETE ESITAMINE
15. Müüja kohustub teavitama ETK-d igasugusest Kaupade logistiliste andmete muutusest vähemalt 30 (kolmkümmend) päeva ette e-posti teel ETK poolt kehtestatud vormil. Juhul kui Müüja ei täida nimetatud teavitamiskohustust nõuetekohaselt, on ETK-l õigus nõuda Müüjalt leppetrahvi summas 300 eurot iga sellise rikkumise eest.

 

Osale arutelus

  • Aira Tammemäe

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara