ABB Grupi tegevjuhiks nimetati Ulrich Spiesshofer

ABB Grupp teatas, et ettevõtte tegevjuhiks on nimetatud juhatuse liige ning automaatika ja ajamite divisjoni juht Ulrich Spiesshofer.

Spiesshofer alustab tööd kontserni tegevjuhina 15. septembril, ettevõtte endine juht Joe Hogan teatas oma lahkumisest maikuus.

Spiesshofer nimetati ABB Grupi juhatuse liikmeks 2005. aastal ning automaatika ja ajamite divisjoni juhiks 2009. aastal. Tema juhtimisaja jooksul suutis divisjon müügitulu kahekordistada, samuti omandati 3,1 miljardi dollari eest USA ettevõte Baldor, mis oli ABB läbi aegade suurim ostutehing, ning suurendati kasumimarginaale tänu muudatustele robootikas ning kasvule mootorite ja ajamite valdkonnas.

„Oleme suutnud luua ABB-s tugeva ja talendika meeskonna. Mul on väga hea meel, et uus tegevjuht tuleb ettevõtte seest ning omab põhjalikke teadmisi meie portfellist. Ulrich on olnud üks põhijõude ABB uue strateegia loomisel ja Baldori integreerimisel ettevõttega,“ märkis ABB Grupi nõukogu esimees Hubertus von Grünberg.

Spiesshofer algatas automaatika ja ajamite divisjoni juhina äritegevuse laiendamiseks mitmeid olulisi tegevusi nii orgaanilise kasvu kui ülevõtmiste osas. Need aitasid valdkonnal kasvada turu kasvust kiiremini ning laieneda uutesse ärivaldkondadesse nagu e-mobiilsus ja puhvertoiteallikad (UPS), samuti tasakaalustada äritegevust geograafiliselt. Tema juhiksoleku ajal algatati ka ettevõtte Power-One ülevõtmine, mis teeb ABB-st maailma juhtiva päikeseenergiavaheldite tarnija.

„Olen põnevil uue võimaluse üle ning soovin meie klientide teenindamise rajada ettevõtte senisele edule,“ sõnas Spiesshofer.


 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara