Eesti Energia müüb Kilgile rajatud energiajaama

Eesti Energia müüb enampakkumisel Painkülas asuva koostootmisjaama, mis viis Rein Kilgi lahkumiseni energiafirma nõukogust.

Jõgeva külje alla rajatud koostootmisjaama, mis pidi lisaks elektrile tootma ka nüüdseks pankrotistunud rapsiõli tehase tarbeks soojus- ja külmaenergiat, investeeringu suurus oli Eesti Energiale 5 mln eurot.

Eesti Ekspressi andmeil oli Rein Kilk, kellele kuulus Painkülas õlitehas Werol, Eesti Energia nõukogus selle projekti eestvedaja. Rahandusminister Jürgen Ligi nimetas seda investeeringut ERRi andmeil piinlikuks.

Werol pankrotistus mullu.

Tehase uue omanikuga pidas Eesti Energia pikaajalisi läbirääkimisi, mille tulemusel selgus, et rapsiõli tehase uus omanik ei vaja õli tootmise protsessis planeeritud koguses külma- ega soojusenergiat. Seetõttu otsustas Eesti Energia projektist väljuda ja varad realiseerida, teatas Eesti Energia.

Weroli uue omaniku, Baltic Agro nõukogu esimees Christian Junker ütles möödunud kuul Äripäeva inglisekeelsele uudiskirjale news2biz, et Baltic Agro on jaamast huvitatud küll, aga nad tahavad seda osta mõistliku hinna eest.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077