Eesti Energia tõstab osadel töötajatel palku

Eesti Energia sõlmis kahe ametiühinguga uue kollektiivleppe, mis tõstab osadel töötajatel palku.

Eesti Energia, Eesti Energeetikatöötajate Ametiühingute Liit ning Kaevurite ja Energeetikute Sõltumatu Ametiühingu uus kollektiivleping sõlmiti kaheks aastaks ning puudutab Eesti Energia, Elektrilevi ja Eesti Energia Võrguehituse töötajaid. Üleüldist palgatõusu sõlmitud kokkulepe ettevõtte teatel ette ei näe, kuid töötajatel säilib sotsiaalsete tagatistega motivatsioonipakett. Lisaks lepiti kokku madalamalt tasustatavate ametikohtade miinimumtasude tõus kuni 14%.

Samuti sõlmis Eesti Energia kokkulepped tuleohutuse grupi päästeüksuse, Narva transpordigrupi ning müügi ja teeninduse töötajate töötasude tõstmiseks järgmiseks kaheaastaseks perioodiks.

Päästjate ja Narva transpordi grupi põhitöötasu tõuseb 8%. Samuti kasvavad müügi- ja teenindusüksuse tasud keskmiselt 8%, aga mitte vähem kui 3%.

Eesti Energia personalidirektor Gristel Tali sõnul möödusid läbirääkimised rahulikult ja konstruktiivselt ning saavutatud kokkulepped arvestavad kõikide osapoolte vajaduste ja võimalustega.

Eesti Energeetikatöötajate Ametiühingute Liidu juht Sander Vaikma ütles, et on läbirääkimiste käigu ja saavutatud tulemusega üldjoontes rahul.

Kokku kehtib Eesti Energia kontsernis kuus erinevat kollektiivlepingut, mis on sõlmitud erinevate ettevõtete ja ametiühinguorganisatsioonide vahel.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara