Eesti Energia tootis I kvartalis rekordkoguse elektrit

Eesti Energia käive oli esimeses kvartalis 289,1 miljonit eurot (+22,6%), millest elektrimüük koduklientidele moodustas 5,6%. 

Eesti Energia esimese kvartali majandustulemused näitavad, et suurimat positiivset mõju avaldas ettevõtte käibele müüdud elektrikoguste kasv. Tootsime kvartalis rekordkoguse elektrit alates 1991. aastast (3074 GWh), teatas ettevõte. Eesti koduklientidele müüsime sellest 473 GWh elektrit. Esimeses kvartalis kasvas võrreldes möödunud aastaga ka vedelkütuste valdkonna müük.

Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul on ettevõtte investeeringute maht tänu mitmete suurte projektide lõpulejõudmisele vähenenud nüüd sedavõrd, et esimeses kvartalis olid Eesti Energia rahavood (68,4 mln eur, +15,9%) ja investeeringud (74,1 mln eur, -42,4%) jõudnud praktiliselt samale tasemele.

„Eelmisel aastal investeerisime tänu laenuraha kaasamisele samal perioodil enam kui kaks korda rohkem kui meie äritegevuse rahavood oleksid võimaldanud. Tänavu esimeses kvartalis olime võimelised investeeringuid rahastama praktiliselt täies ulatuses jooksvast rahavoost,” sõnas Kaasik. 

Kontserni 2013. aasta I kvartali kulumieelseks ärikasumiks (EBITDA) kujunes 73,1 mln eurot (-11,2%). Suurimat negatiivset mõju avaldasid kulumieelsele ärikasumile (EBITDA) ühekordsete tulude ärajäämine (2012. aasta I kvartalis müüsime telekommunikatsiooniettevõtte Televõrgu AS) ning ka elektrimüügi marginaali vähenemine. Ettevõtte ärikasum oli 44,2 mln eurot  (-21,7%) ning puhaskasum 24,7 mln eurot (-55,9%).

Vedelkütuste valdkonna müügitulud ulatusid 22,8 miljoni euroni, mis on 11,5% enam kui möödunud aasta I kvartalis. Kvartali keskmine vedelkütuste müügihind oli 10,2% kõrgem kui eelmise aasta samal perioodil.

 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara