Saaremaa suurtööstus koondab ja kasvab ühekorraga

Kuressaares auto- ja lennukitööstusele isoleeritud juhtmeid tootev Ionix Systems – millele linn andis aasta algul enim töökohti loonud ettevõtte tunnustuse – on ühekorraga nii kasvamas kui ka koondamas.

"Meil on käimas selline protsess – kontserni poolt plaani võetud –, et vähendame autotööstuse poolt ja toome sisse rohkem lennukitööstust," selgitas ettevõtte tegevjuht Margus Tang Saarte Häälele, märkides, et autotööstusele juhtmestike tootmise viib kontsern Kuressaarest üle uude tehasesse Bosnias.

Just kõnealune autotööstuse osa kadumine tähendab tema sõnul mõningast koondamist, kuigi peamine siht on firmal siiski viia inimesi ühest osakonnast teise üle. "Oleme lihtsalt sellises muutumises ning kõik töötajad ei pruugi teise ametiga toime tulla," lisas 280 töötajaga firma juht.

Lennukitööstuse osa suurendamiseks Kuressaares on Tangu kinnitusel põhjust piisavalt ning ettevõttel läheb hästi: eelmise aasta kolme viimase kuuga sai Ionix Systems kolm suurt lennukitööstuse projekti juurde, sh Rolls-Royce'i lennukimootoritele juhtmestike tootmise, lisaks oodatakse ühelt suurkliendilt tellimuste suurendamist.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara