Jaanuari soojuse müügihind odavnes võrreldes detsembriga 1,4 protsenti, olles koos käibemaksuga 74,95 eurot MWh kohta. Hinnalanguse on maagaasi ja sisseostetava soojuse hinnamuutused.
Ettevõte prognoosib müüa tallinlastele soojust alla ametliku piirhinna ka veebruaris, märkis Tallinna Kütte juhatuse esimees Priidu Nõmm.
"Soojuse hinda aitab edaspidi kõige rohkem kontrolli all hoida kohalike taastuvkütuste kasutamine. Tallinna Kütte prioriteet on suurendada biomassi ja alternatiivsete kütuste osakaalu soojuse tootmisel, mis võimaldab hoida soojuse hinna stabiilsemana ning vähendada hinnatõusu survet," rääkis ta.
Tallinna Kütte eesmärk on 2017. aastaks tõsta kohalike taastuvkütuste osakaal praeguselt 23 protsendilt 82 protsendile ning vähendada Tallinnas maagaasi osakaalu praeguselt 77 protsendilt alla 20 protsendi.
Ligi neljandiku kogu Tallinna Kütte müüdavast soojusest on hetkel toodetud kõige soodsamatel kohalikel taastuvkütustel. Ülejäänud osa soojusest toodetakse maagaasist.
Tallinna Küte toodab praegu orienteeruvalt 50 protsenti müüdavast soojusest oma katlamajades, kasutades selleks maagaasi. Ülejäänud osa ostab Tallinna Küte sisse Tallinna Elektrijaamalt, Iru Elektrijaamalt, Adven Eestilt ja väiksematelt tootjatelt.
Alates novembrist 2012 kuulub AS Tallinna Küte kodumaisele ettevõttele Elekter ja Küte, mille omanik on Kristjan Rahu.