Janek Kalvi: Liviko üheks prioriteediks on Aasia

ASi Liviko juhatuse esimehe Janek Kalvi sõnul otsib ettevõte oma meeskonda täiendavat ekspordijuhti, kelle värbamine annab võimaluse keskenduda ettevõtte ühele prioriteedile – Aasia-strateegiale.

„Liviko on välja kuulutanud konkursi täiendava, SRÜ turgudele spetsialiseeruva ekspordijuhi leidmiseks. SRÜ turud on meile olulised ning müügi kasvatamine näiteks Venemaal, Ukrainas ja Valgevenes on nii käesoleva aasta kui ka järgnevate aastate kindel eesmärk,” selgitas Kalvi.

Tema sõnul annab täiendava ekspordijuhi värbamine Livikole muu hulgas võimaluse keskenduda oma ühele prioriteedile - Aasia-strateegiale, sest ekspordidirektor saab siis senisest veelgi põhjalikumalt keskenduda müügile ja arendusele Hiina, Jaapani, Tai, Korea ja teistel Aasia turgudel.

„Kuigi viimasel ajal on andnud Livikoga seoses palju kõneainet Aasia turud, siis eksport käib meil üle maakera, enam kui 23 riiki. Aasia kõrval pakub ettevõttele praegu huvi nii Lähis-Ida regioon kui ka Venemaa. Juba kaks aastat on Livikos tööl tax-free turgude ekspordijuht, kelle tegutsemisareaal ulatub meie jaoks samuti väga tähtsast Läänemere reisikaubanduse dimensioonist sootuks kaugemale, hõlmates nii Venemaa, Türgi, Ukraina, Gruusia, Bulgaaria, Läti kui ka Leedu turgusid,” lisas Kalvi.

Liviko juhi kinnitusel on ettevõtte eksporditegevus jaotanud turgude, mitte toodete järgi.

„Selleks, et Eesti jaoks võõras kultuuris ja teistsuguses ärilises keskkonnas edukas olla, tuleb seda kultuuri põhjalikult tunda. Kõik turud nõuavad edu saavutamiseks pühendumust, kuid keeruliseks teeb asja see, et nad nõuavad pühendumist spetsiifilisel viisil. Samuti on erinevatel turgudel hinnas erinevad pädevused, oskused ja omadused, mida me püüame ekspordi võtmeisikute värbamisel ja arendamisel silmas pidada.”

AS Liviko ekspordib ligikaudu kolmandiku oma kogutoodangust.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara