• 29.01.13, 19:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Põlevkivijääkidest võiks energiat toota?

Eesti Energia energiakaubanduse direktor Margus Vals ütles täna Tallinnas toimunud tooraineseminaril „Toorainete hinnariskid 2013. aastal“, et Eestis peaks uurima võimalusi põlevkivijääkidest energia tootmiseks.
„Uurima peaks seda, kas põlevkivi jääkidest on võimalik toota elektrit või sooja,“ märkis Vals.
Ta lisas, et 50 aasta jooksul on tekkinud põlevkivijääke 100 miljoni tonni ulatuses ning tegemist on ressursiga, mille kasutusvõimalusi peaks uurima.Ühtlasi tõi Vals välja neli makromõjurit, mis lähitulevikus Eestis elektrienergia hinda mõjutada võiksid. Nendeks on ELi heitmekaubandus, riikide vahelised ülekandevõimsused (näiteks Estlink 2), veeldatud maagaasi ehk LNG terminali rajamine ning võimaliku tuumajaama rajamine Baltimaadesse.Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink 2 puhul märkis Vals, et tänu sellele saavad elektrienergia börsihinnad Eestis olema väga sarnased hindadega Soomes.„Hakkame sama jalga käima Soome hindadega,“ lisas Vals. „Kindlasti on ka perioode, kus hind on madalam.“Samuti märkis Eesti Energia energiakaubanduse direktor, et kui lähipiirkonda rajataks LNG terminal, mõjuks see energiasektorile hindu alandavalt.„Lääne-Euroopa gaasihinnad on täna veerandi võrra madalamad kui Baltimaades. LNG terminal võiks anda meile seda, et gaasihinnad ühtlustuksid Euroopa hindadega.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.10.24, 18:50
Hääbuvas külakeses tegutsev pereettevõte kihutab raskuste kiuste edurindel
Soomes asuvas Sievi jalatsitehases toodetakse iga päev umbes 5500 paari jalanõusid. Äritegevus toimib hästi, kuid ülemaailmse konkurentsiga silmitsi seistes peab pidevalt olema valmis uuendusteks. Mis on see, mis aitab kindlustada tootmise tuleviku?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele