Põlevkivijääkidest võiks energiat toota?

Eesti Energia energiakaubanduse direktor Margus Vals ütles täna Tallinnas toimunud tooraineseminaril „Toorainete hinnariskid 2013. aastal“, et Eestis peaks uurima võimalusi põlevkivijääkidest energia tootmiseks.

„Uurima peaks seda, kas põlevkivi jääkidest on võimalik toota elektrit või sooja,“ märkis Vals.

Ta lisas, et 50 aasta jooksul on tekkinud põlevkivijääke 100 miljoni tonni ulatuses ning tegemist on ressursiga, mille kasutusvõimalusi peaks uurima.

Ühtlasi tõi Vals välja neli makromõjurit, mis lähitulevikus Eestis elektrienergia hinda mõjutada võiksid. Nendeks on ELi heitmekaubandus, riikide vahelised ülekandevõimsused (näiteks Estlink 2), veeldatud maagaasi ehk LNG terminali rajamine ning võimaliku tuumajaama rajamine Baltimaadesse.

Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink 2 puhul märkis Vals, et tänu sellele saavad elektrienergia börsihinnad Eestis olema väga sarnased hindadega Soomes.

„Hakkame sama jalga käima Soome hindadega,“ lisas Vals. „Kindlasti on ka perioode, kus hind on madalam.“

Samuti märkis Eesti Energia energiakaubanduse direktor, et kui lähipiirkonda rajataks LNG terminal, mõjuks see energiasektorile hindu alandavalt.

„Lääne-Euroopa gaasihinnad on täna veerandi võrra madalamad kui Baltimaades. LNG terminal võiks anda meile seda, et gaasihinnad ühtlustuksid Euroopa hindadega.“

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara