Saaremaa kaatritootja pälvis konkursil kõrge tunnustuse

Saaremaa jahi- ja kaatritootja AS Luksusjaht pälvis mainekal konkursil kõrge tunnustuse, kui nende kaater tunnistati omas klassis aasta kaatriks, teatas EAS.

ASi Luksusjaht poolt 2010. aasta lõpul turule toodud ja ettevõtte üks suurimaid aluseid, kaater Delta 54 IPS carbon nimetati aasta kaatriks klassis „üle 45 jalased sportlikud lõbusõidukaatrid (sportscruisers)“. EAS on ettevõtet toetanud nii kaatri väljatöötamisel kui eksportimisel Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

„Meil on hea meel, et EASi toetusel on üks Eesti ekspordi uhkuseid, kaatritootja nii kõrge tunnustuseni jõudnud, mis kahtlemata avab uusi uksi eksporditurgudel. Luksusjaht on Saaremaal oluliseks tööandjaks ning nagu näha, siis paadiehitusoskused on seal jätkuvalt kõrgtasemel,“ kommenteeris EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

„Meie kaatrite ehitus toetub eelkõige tänapäevastele kõrgtehnoloogiatele ja heatasemelisele käsitööle, mis on andnud omanäolise tulemuse. Suur roll on meie kaatrite disainil, see peab selgelt eristuma meie konkurentidest,“ selgitas Luksusjahi juhatuse esimees Sven Lennart Alpstål.

„Me ei saa loota edule, kui me ei tegele sihikindlalt ja järjepidevalt tootearendusega. Püüame igal aastal turule tuua vähemalt 1-2 uut mudelit ning klienditeenindus ei lõpe ostu-müügitehinguga,“ lisas Alpstål.

Ettevõte on sihikule võtnud eeskätt Skandinaavia, aga ka ülejäänud Euroopa turu, samas pole firma toodang tundmatu ka USAs ja Kagu-Aasias. Möödunud aastal omistati Luksusjahi mudelile Delta 26 Open Rootsi disaini auhind.

Luksusjahi kontsernil on sajaprotsendiline osalus Rootsis tegutsevates tütarettevõtetes AB C.O.Winberg & CO Batvarv ja AB Delta Powerboats. Kogu kontserni müügitulu oli 2011. aastal 10,9 miljonit eurot, sellest emaettevõtte müügitulu 10,6 miljonit eurot. Töötajate keskmine arv kogu kontsernis oli 2011. aastal 112.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara