Fazeri president lahkub 60. sünnipäeval ametist

Fazer Grupi president ja tegevjuht Karsten Slotte teatas, et lahkub ettevõttest käesoleval aastal, mil tähistab oma 60. sünnipäeva.

Fazer on Karsten Slotte juhtimisel edukalt kasvanud ja oma positsiooni tugevdanud, olles täna Põhjamaades valdkonna juhtivaid ettevõtteid. Fazer on alustanud värbamisprotsessi Slottele mantlipärija leidmiseks. Slotte on töötanud Fazeris alates 1997. aastast. Fazer Grupi presidendi ametit peab ta 2007. aasta novembrist.

„Perefirmas töötamine on privileeg. Oleme viimastel aastatel juhtkonna ja töötajate koostöös edukalt tugevdanud oma kaubamärke, arendanud uusi tooteid ning toote- ja teenusekontseptsioone, pidades silmas klientide ja tarbijate heaolu. Areng on olnud kasumlik ja oleme vallutanud uusi turge. Ettevõte on väga heas vormis, mistõttu on just nüüd õige aeg juhtimine üle anda. Soovin järgnevatel aastatel veeta rohkem aega oma perega, kuid jään aktiivseks ka ärimaailmas, olles erinevate ettevõtete nõukogus,“ sõnas Slotte.

Viimase viie aasta jooksul on Fazer Grupi käive kasvanud üle 30 protsendi – 1,2 miljardilt eurolt 2007. aastal ligi 1,6 miljardile eurole aastal 2011. Fazeri turuosa on tugev kõigil ettevõtte peamistel turgudel.

Soomes on Fazer turuliider kõigis oma tooteportfellis olevates valdkondades (pagari- ja kondiitritooted, maiustused ja valmistoidud), Venemaal ollakse turuliider värske leiva ja Põhjamaades nii valmistoitude kui värske leiva kategoorias.

Fazer on rahvusvahelistunud ettevõtte, mille käibest tuleb tänaseks üle 50 protsendi väljastpoolt Soomet. Fazeri toodangut eksporditakse enam kui 40 riiki.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara