Ruta Arumäe: elektroonikasektorit iseloomustas meeletu kasv

SEB majandusanalüütiku Ruta Arumäe sõnul iseloomustas novembris kohalikku elektroonikasektorit tugev kasv, tänu millele kerkis kogu tööstustoodangu maht 7 protsenti.

Arumäe sõnul võis alates septembrist märgata esimesi märke kergest elavnemisest tööstustoodangus ning kui oktoobrikuised näitajad võtsid veidi optimismi maha, siis novembri numbrid näitavad siiski elavnemise jätkumist.

„Kui terve eelmise aasta tööstustoodangu mahtude trendi vaadata, siis see on aasta lõpul pöördunud kergelt ülespoole. Tööstustoodang on suurenenud ka võrreldes eelmiste kuudega, mitte ainult eelmise aasta nõrga võrdlusbaasiga võrreldes. See on asja positiivne pool,“ selgitas Arumäe.

Negatiivseks pooleks tööstustoodangu üldiselt tugeva kasvunumbri juures on analüütiku hinnangul aga see, et kasvas ainult üks sektor - elektroonika tootmine.

„Kõik ülejäänud sektorid on languses. See-eest on see kasvav sektor Eestis suurim ning kasv oli meeletu (94% aastaga ning 23% eelmise kuuga võrreldes – R.A.). Ilmselt oli novembris tegemist elektroonikatööstuse ekspordis ühe suurema partiiga. Kuid isegi sellele vaatamata on trend elektroonikatööstuses käesoleva aasta jooksul olnud aina ülespoole,“ lisas ta.

Arumäe prognoosi kohaselt võib detsembrikuus tööstustoodangu kasv veidi tagasihoidlikumaks jääda.

„Edaspidiseks ei ole pilt kuigi positiivne. Tööstuse kindlustunde indikaator on endiselt edasi langenud ning tööstussektori uued tellimused samuti. Aga eks enamus sektoreid seda pilti ka juba peegeldab. Tööstustoodangu kasv võib jääda heitlikuks, kuna sõltub vaid ühest sektorist. Elektroonikatööstuse suuri kõikumisi on raske prognoosida, kuid ilmselt võib see kasvu siiski ülal hoida.“

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara