Energiaturg.ee portaalis saab võrrelda 79 elektripaketti

Elektripakettide võrdlusportaalis Energiaturg.ee on tänaseks elektrimüüjate poolt avalikustatud 79 erinevat paketiversiooni.

Võrdlusportaali on ühe kuu jooksul külastanud üle 120 000 kasutaja, mis on selge märk, et tarbijatel on suur huvi elektripakette võrrelda.

„Keskmiselt võtab eratarbijate erinevate pakettide võrdlus tarbijatel aega 4-5 minutit. Kuna Energiaturg.ee annab tarbijatele nõu nii eesti kui ka vene keeles, siis jõuti esimese kuuga anda vastused 470le tarbijatelt laekunud küsimustele,“ ütles portaali tegevjuht Moonika Kukke.

Energiaturg.ee on aktiivne ka veebiportaalist väljaspool – oktoobris-novembris on avalikke esinemisi üle Eesti 15 ringis, mille käigus arutatakse koos tarbijatega, kuidas pakette võrrelda ja millele tähelepanu pöörata

Portaali avamisel olid võrdluses kahe müüja paketid, kuid praegu kajastab Energiaturg.ee kuue elektrimüüja (220 Energia, Eesti Energia, Eesti Gaas, Elektrum, Imatra Elekter, VKG Elektrivõrgud) hinnapakkumisi. Võrreldakse nii tähtajalisi fikseeritud hinnaga pakette kui ka tähtajatuid muutuvhinnaga pakette.

Hindade osas on konkurentsi tõttu alanenud mitmel korral müüjate börsipakettide marginaalid.  Fikseeritud hinnapakettidele avaldas mõju tarbijakaitseameti ja justiitsministeeriumi seisukoht tähtajaliste lepingute korralisel ülesütlemisel kodutarbijatelt leppetrahvi nõudmise ebaseaduslikkuse osas.

Kui 220 Energia ja Elektrum kaotasid seepeale eraisikutele leppetrahvid, kuid hindu ei tõstnud, siis Eesti Energia tõstis fikseeritud pakettide hinda, mida ta aga eelmisel nädalal jälle langetas.

Lisaks sellele avaldas riigiametite seisukoht leppetrahvi ebaseaduslikkuse osas mõju järgmiste turule tulnud müüjate hinnapakettide valikule, sest ei Eesti Gaas ega Imatra Elekter paku esialgu eratarbijatele fikseeritud hinnaga pakette.

Oluline on lepingu sõlmijal tähele panna, kas konkreetne müüja kaotas leppetrahvid nii era- kui äritarbijatele mõlemale või üksnes kodutarbijatele, siin on müüjate praktika erinev.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara