Santa Maria kahekordistab tootmisvõimsusi

Santa Maria AB avab Saue tehases uue klaaspurkide pakkeliini. Olemasolev pakkeliin tuli võimsama vastu vahetada kasvanud nõudluse tõttu.

AS Santa Maria juhatuse esimees Tiit Nuudi sõnul on investeeringu suurus 500 tuhat eurot. „Uue seadme paigaldusega suurenes meie klaaspakendite tootmisvõimsus enam kui kaks korda,“ ütles Nuudi. Ta lisas, et tänu uuele pakkeliinile saab tehas valmistada rohkem eri suuruse ja kujuga tooteid.

Nuudi märkis, et uue pakkeliini tootmismahud kasvavad järk-järgult. Müügi arendamiseks Baltimaades ja Venemaal on ettevõttele abiks olnud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, kellega koostöös on tehtud eksporditurunduse projektid. „Turumärgid näitavad, et nõudlus Santa Maria kvaliteetmaitseainete järgi on heas kasvus nii koduturgudel Skandinaavias, Baltikumis, Venemaal kui ka Lääne- Euroopa maades,“ kommenteeris Nuudi.

Santa Maria AB on kunagisest perefirmast kasvanud Euroopa üheks suurimaks maitseainetootjaks, mille Sauel asuvas tehases töötab ligi 150 inimest ja kogu ettevõttes kokku üle 1200 inimese. Kui 2011. aastal oli Paulig Grupi ettevõtete kogukäive oli 2011. aastal 870 miljonit eurot, siis maitseainete ja maailmaköögi divisjoni müügitulu oli 430 miljoni eurot. Eestis tegutseva AS Santa Maria käive kasvas võrreldes eelmise aastaga 23,3 protsenti ulatudes 25,5 miljoni euroni.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara