Arengufondi pakiautomaatide valmistaja varustab Soome kaubanduskette

Pakiautomaate valmistav OÜ Cleveron varustab Soomes automaatidega Kesko kaubandusketi ja S-Grupi poed ja tanklad.

Cleveron on sõlminud kokkulepped, et varustada aastaks 2013 kõik praegused Kesko kaubandusketti kuuluvad 75 K-citymarketi kauplust. Samuti plaanib pakiautomaadid tellida S-Grupp, kuhu kuuluvad Prisma poed ja ABC tanklad. Cleveroni nõukogu liikme Peep Kulla kinnitusel plaanib S-Grupp 2015. aastaks paigaldada 350 pakiautomaati, milledest esimesed 25 on juba tellitud. Kuld lisas, et neile tellimustele võib veel juurde lisada 10 SmartPOSTi automaati, mis tänavu Eestisse lisanduvad.

Eelmise aasta tulemusega Kuld pakiautomaatide müüki võrrelda ei soovi, öeldes, et täpseid numbreid majandusaasta keskel ei ole ettevõttel tavaks avaldada.
Ettevõte tegutseb ka Venemaa turul. Kulla kinnitusel läheb seal nende automaatidega loodud PickPointi võrgustikul hästi. Täpsemate müügiandmete avaldamisest ta aga majandusaasta keskel jällegi keeldub.

Aasta alguses ütles Cleveroni juhatuse liige Arno Kütt, et ettevõtte suurim turg on Venemaa, kuhu praeguseks on müüdud 120 pakiautomaati. Kütt ütles, et Venemaa partner on juba eelmisel kevadel avalikult välja öelnud, et 2015. aastaks planeeritakse Venemaale üle 2000 pakiautomaadi. Eelmisel aastal tootis Cleveron pakiautomaate Eestisse, Soome, Venemaale ja Ukrainasse. Toodetud pakiautomaatide arv jäi Küti andmetel 100 ja 200 vahele.

Cleveroni suurimad eraisikutest omanikud on Arno Kütt (36,03%) ja Peep Kuld (17,26%) ning juriidilistest isikutest Eesti Arengufond (15,27%) ja SIBO Invest OÜ (15,27%).

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara