Elektrilevi investeeris Tabasalu alajaama miljoni

Tabasalus valmis uus 110/10kV piirkonnaalajaam, millega paranes Harku valla, Tabasalu ja Tiskre 5400 majapidamise ja ettevõtte elektrivarustus.

“Piirkonda seni varustanud alajaamas olid seadmed vananenud, samuti on viimastel aastatel jõudsalt suurenenud elektritarbijate arv,“ selgitas uue alajaama ehitamise vajadust Elektrilevi varahalduse valdkonna juht Jaanus Tiisvend. „Uue alajaama võimsus on projekteeritud ka tulevikku silmas pidades."

Varasemast oluliselt töökindlam alajaam tähendab klientidele vähem elektrikatkestusi ja rikete kiiremat likvideerimist, sest uued seadmed on varustatud kaugjuhitavate automaatlülititega.

Ehituse peatöövõtja oli Siemens OY. Tööde hind koos alajaama hoone, uue 10-kilovoldise jaotusseadme, kaabelliinide ja hooldustee ehitusega oli 1,063 miljonit eurot.

Võrguettevõtja Elektrilevi haldab ligikaudu 61 000 kilomeetrit elektriliine ja üle 22 000 alajaama. 2011. aastal investeeris Elektrilevi võrku 73 miljonit eurot, sel aastal on kavandatud investeeringumahuks 97 miljonit eurot. Elektrivõrgu parandamisse on ettevõte igal aastal suunanud kogu ärikasumi.

 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara