Päästeamet sundis Vao Söevabriku seisma

Päästeamet kehtestas eile OÜ Vao Söetööstusele grillsöe valmistamise seadmete kasutamise keelu, kuniks ettevõtte on tootmisprotsessi ohutusnõuetega vastavusse viinud.

Päästjad on Järvamaal asuvas OÜ Vao Söetööstuses käinud viimase pooleteise kuu jooksul neljal korral. 18. aprillil põles ettevõttes puidukuivati, päästjad tegid tööstuses kustutustöid ning traktor vedas hoonest välja hõõguvaid küttepuid. 21. mail süttis tööstuses agregaadi torude isolatsioon, koldest tilkunud tõrv ja kolde ees asunud praht, üks söevabriku töötaja sai põletushaavu.

Samal päeval käisid päästjad taas kohal, sest ettevõttest levis musta suitsu. Kohapeal selgus, et suitsu põhjustas korstna puudumine, päästjad ventileerisid ruumid.

26. mail kutsuti päästjad taas ettevõttesse, sest katuse alt tuli musta suitsu. Kohal olnud töötajad selgitasid päästjatele, et suitsu põhjustab tootmine.

25. mail korraldasid päästeamet, keskkonnainspektsioon, maksu- ja tolliamet ning politsei- ja piirivalveamet ühiskontrolli Vao Söevabrikusse.

Tuvastati, et rikutakse mitmeid tuleohutusnõudeid ning ettevõtte tootmisprotsess kujutab reaalset ohtu inimeste elule, tervisele ja varale. Ettevõttele tehti ettekirjutus seadmete töö peatamiseks. Juhul, kui ettekirjutust ei täideta, nõutakse söevabrikult sisse 3200 eurot sunniraha.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara