Homme on Kohilas metsaistutuspäev

Üleriigilisel metsanädalal, 25. aprilli keskpäeval, avavad Läti põllumajandusminister Laimdota Straujuma koos meie keskkonnaministri Keit Pentusega Kohila valla Pihali külas Baltimaade esimese ühise metsaistutuspäeva.

Veidi enam kui paarile hektarile ootavad istutamist 5000 kaseistikut, mis tuuakse kohale Eestist Juhani Puukoolist. Noori kaseistikuid on kutsutud istutama Eesti, Läti ja Leedu riigi ja omavalitsuste, vabaühenduste ja metsandusvaldkonna ettevõtete esindajad ning Kohila koolinoored, kokku 150 inimest.

Ühise metsaistutuspäeva idee tuli Lätist, kontserni Latvijas Finieris esindajate poolt, kelle eestvedamisel algatati Lätis üleriiklik kaseprogramm juba 15 aastat tagasi. Kaseprogrammi raames tehakse seal pidevat koostööd oma ala professionaalidega üle kogu maailma.

Kask on Firma Latvijas Finieris tunnuspuu. Seda kasvatatakse nii ilu kui ka väärt puidu pärast.

„Soovime jagada oma kogemusi ja oleme avatud uutele ideedele meie Eesti kolleegide poolt,“ kommenteeris algatust Kontserini Latvijas Finierise juhatuse esimees Uldis Bikis.

Eesti, Läti ja Leedu kogemusi ühendades on võimalik luua kõiki Baltimaid hõlmav metsandusvaldkonna teadmiste pank ja esindada maailmaturul edukamalt kolme naaberriigi ühiseid huve.

Tänavu sügisel alustab Kohilas vineeri spooni tootmist Latvijas Finieris Gruppi kuuluv OÜ Kohila Vineer. Ettevõtte tutvustamiseks ja kaseprogrammi edasiarenduseks korraldavadki Läti Vabariigi Suursaatkond koostöös Kohila Vallavalitsuse ja ettevõttega ühise metsaistutuspäeva Kohila vallas.

 

 

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara