Bellus maksab tulemustasu sellele, kes on kõik päevad tööl

Kes nädalas kõik viis päeva kohal on olnud, saab ka tulemustasu, kirjeldas mööblitootja Bellus juht ning osanik Rolf Relander ettevõtte motivatsioonisüsteemi.

Tehase töötajatele maksatakse preemiat ühest küljest valminud esemete järgi, teisalt aga selle alusel, et tootmisahel oleks terviklik. "Kes nädalas kõik viis päeva kohal on olnud, saab ka tulemustasu. Me ei sa lubada, et liinil on keegi puudu – siis seisab ju kogu liin," rääkis Relander Pärnus finantskonverentsil.

Müügipoole motiveerimisel on samuti erinevate katsetuste tulemusena jõutud mõnevõrra ebatavalise lahenduseni – müügitöötajad saavad põhipalka. "Meie eesmärgiks on pikaajaline stabiilne müük. Tänaseks on meie müügitiimi liikmetel kindel ja motiveeriv töötasu, mille kõrval neid vähemalt samaväärselt motiveerivad võimalus kuuluda tuumiktiimi ja omavaheline konkurents," ütles ta.

"Oleme katse-eksitusmeetodiga oma motivatsiooniskeemi pidevalt parandanud. Me ei otsi täiuslikku lahendust. Piisab, kui iga järgmine on parem eelmisest," märkis Relander Pärnus finantskonverentsil.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara