Tänavuse Ekspordirevolutsiooni programmi vastu on enim huvi tundnud puidutootmisettevõtteid, järgneb masinatööstus. Kokku on tõsisemat huvi tundnud üle 40 ettevõtte.
Programmi pürib ka mitu ettevõtet toiduainetööstusest ja trükitööstusest, samuti on esindatud tekstiilitööstus. „Programmiga liitumise otsuse peab tegema kiiresti, kuna kandideerimine lõppeb juba jaanuari lõpus, seda enam on meil hea meel, et huvi ettevõtete seas on küllalt suur,“ lausus Ekspordirevolutsiooni koolitusprogrammi läbi viiva Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits.
„Kuigi praeguseks avalduse esitanute seas on esindatud kümmekonna eri valdkonna ettevõtted, on näiteks puidutööstusest lausa viis firmat, nende seas nii majade, uste-akende, mööbli jms valmistajaid. Metalli- ja masinatööstus on esindatud nelja ettevõttega,“ täiendas Naarits.
Piirkondadest on kõige rohkem ettevõtteid Harjumaalt, järgnevad Tartu-, Järva-, Lääne-Viru-, Lääne- ja Põlvamaa.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ekspordirevolutsiooni programm, mida finantseerivad EAS ja Euroopa Sotsiaalfond ning viivad ellu Marketingi Instituut ja ITM Worldwide, loodab avalduste arvult korrata möödunudaastast tulemust.
Seotud lood
Homme toimub Ekspordirevolutsiooni töömess, kus kohtuvad 37 ekspordi müügijuhti otsivat ettevõtet ja üle 100 välismaal elamise kogemusega noore. Igal tööotsijal on täpselt minut aega, et enda vastu huvi äratada.
Täna on viimane päev kandideerida Ekspordirevolutsiooni arenguprogrammi, kus saavad tööd 25 noort.
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.