Pangalaenu saamine muutub taas lihtsamaks

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete jaoks pankadest laenusaamine muutunud kergemaks.

„Pangad eelistavad laenu andmisel endiselt suuremaid kliente ja konkurents nende pärast on pankade vahel muutunud intensiivsemaks. Väiksemate ettevõtete osas on konkurents väiksem ning seetõttu võivad laenutingimused suurte ja väikeste ettevõtete jaoks tunduvalt erineda,“ mainis Kütt.

Küti sõnul tasub ettevõtjatel uurida kindlasti ka KredExi võimalusi.

„KredEx käendab laene ettevõtetele, kellel puudub pangalaenu saamiseks piisav tagatis või on liialt lühike krediidiajalugu. Uudse teenusena tõi KredEx sellel aastal turule tehnoloogialaenu, mida saavad ekspordipotentsiaaliga tööstusettevõtted kasutada panga või liisingu poolt nõutava omafinantseeringu katmiseks,“ lisas ta.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2100 ettevõtte finantskohustusi summas 273 mln eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 535 mln eurot. Toetatud ettevõtetes töötab kokku 55 000 töötajat ning toetatud projektide tulemusena on loodud 9000 uut töökohta.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara