ABB nihutab tehnoloogia piire

ABB Grupp on valmistub projekteerima ja tootma seadmeid, mis võimaldavad kuni 8000 megavati (MW) elektrienergia ülekannet. Tegemist oleks kõrgeima vahelduvvoolu pingetasemega maailmas.

ABB Grupp kirjutas alla vastastikuse mõistmise memorandumi India ettevõttega Power Grid Corporation of India (PGCIL) 1200-kilovoldise (kV) ühefaasilise ultrakõrgepinge vahelduvvoolu jõutrafo väljatöötamiseks, projekteerimiseks ja tootmiseks. Trafo on plaanis kasutusele võtta PGCIL-i riiklikus katsejaamas Madhya Pradeshi osariigis.

India plaanib oluliselt suurendada elektrienergia tootmisvõimsusi, et rahuldada kasvavat nõudlust, mis omakorda sunnib suures ulatuses arendama ülekandevõrgu infrastruktuuri. Piirkondlike võrgustike ühendamine riikliku elektrivõrguga on osa visioonist tasakaalustada piirkondade ala- ja ületootmist. 1200 kV ülekandevõrku nüüd on kavas täiendada olemasolevate 400 kV ja 800 kV ülekandevõrkudega, et võimaldada kuni 8000 megavati (MW) elektrienergia ülekannet.

Välikatsetused viiakse läbi 1200 kV testjaamas Binas. „ABB on praeguseks andnud olulise panuse India ultrakõrgepingevõrgustiku väljaarendamiseks mitme 765 kV trafo tarnimise näol,“ ütles ABB trafode üksuse juht Markus Heimbach. „Meil on heameel nihutada käesolevas projektis tehnoloogiapiire edasi.“

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara