Valio Eesti investeeris tehase uuendamisse 6,1 miljonit

Eelmise aasta mais käivitus Valio Laeva Meierei laienemisprojekt, mille jooksul on tänaseks investeeritud 6,1 miljonit eurot.

Valminud on uus logistikaterminal ning laienenud tootmishoone. Kokku on täiendavat tootmis- ja laopinda lisandunud rohkem kui 7000 ruutmeetrit, mille tulemusena on tehas 2010. aasta algusega võrreldes pindalalt ligi kolm korda suurem. Valio Eesti direktori Kari Finska sõnul on invetseeringud muutnud tootmise efektiivsemaks. „Mida efektiivsemad suudame olla, seda paremat tarnekindlust ja konkurentsivõimelisemaid hindu saame pakkuda,“ lisas ta.

Tehtud investeeringutel on ka suur mõju ettevõtte ekspordivõime tugevnemisele. „Uuenduste tulemusena kasvab Valio Eesti tootmisvõimekus, mis toetab tugevalt värskete piimatoodete ekspordimahtude kasvu jätkumist Venemaa, Läti ja Leedu suunal,“ selgitas Finska.

Investeeringud Laeva tehasesse jätkuvad. Finska sõnul investeerib ettevõte järgmises etapis uutesse tootmis- ja pakkeliinidesse. „See võimaldab suurendada tänaste toodete pakkevõimsust ja annab meile täiendavaid võimalusi uute põnevate toodete turuletoomiseks,“ selgitas ta.

Tartumaal asuvas Valio Laeva Meiereis toodetakse värskeid piimatooteid – piima, koort, keefirit, hapukoort, jogurteid, kohupiima ja mitmesuguseid desserte. Käesoleva aasta esimesel poolaastal toodeti meiereis kokku 24 570 tonni piimatooteid.

Sarnaselt Laeva tehase laiendamisele käivitusid eelmise aasta kevadel ulatuslikud investeeringud ka Valio Võru juustutehases, kus käesoleva aasta maiks valmis uus viilutatud juustu pakendamise liin. Ligi aasta kestnud investeerimisprojekt läks ühtekokku maksma ligi 2,24 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara