Avanes Aasta Puitehitise konkurss

Puuinfo koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liiduga avas tänavuse Aasta Puitehitise konkursi, et premeerida silmapaistvate ehitiste autoreid. Tööde esitamise tähtaeg on 16. oktoober.

Konkursile on oodatud ehitised (hooned või rajatised) või ehitiste grupid, mis saavad valmis hiljemalt 31.10.2011. Konkursile ei lubata varasematel puitarhitektuuri konkurssidel osalenud ehitisi. Esitatud ehitise juures peab puit olema domineerivaks materjaliks. Aasta puitehitise määramisele võetakse aluseks hoone või objekti arhitektuuriline lahendus, sotsiaalne kontekst, puitmaterjali kasutus ja ehitustehniline kvaliteet.

Töid võivad esitada nii era- kui juriidilised isikud. Esitamise ankeedi ja vastava juhendi leiab  Puuinfo kodulehelt. Ehitise konkursile esitamise tähtaeg on 16. oktoober.

Konkursi tulemused kuulutatakse välja 17. novembril Kumu kunstimuuseumis toimuva arhitektuurikonverentsil “Puit- homse elukeskkonna võti”.

Peapreemia (2 000 €) antakse võitnud ehitise arhitektile.

Eriauhindade väljaandjad:
UPM-Kymmene Otepää AS - parima vineeri kasutuse eest (700€).
Liimpuit AS - arhitektile või insenerile liimpuidu parima kasutuse eest (700€)
Rait AS (Raitwood) -  höövelmaterjali parima kasutuse eest (700€).

·         Eesti Puitmajaliit – aasta tehasemaja tootjale (640€ väärtuses reklaami Puitmajaliidu kodulehel). Aasta tehasemaja eriauhinna valiku teeb Puitmajaliit vastavalt nende koostatud võistluse juhendile (www.puitmajaliit.ee).

Eelmisel aastal pälvis konkursi peaauhinna arhitekt Mihkel Tüür oma suvemaja eest Muhu saarel. Hoone on ehituselt väga originaalne, tema seinad koosnevad lapiti üksteise peale liimitud prussidest, prussidest on ka võlvjas katuslagi. Þürii leidis, et sellise ehituse mõte on tuumakas ja väärib esile tõstmist. Pealegi tegi töö arhitekt koos abilistega ise, kasutades selleks vaid oma metsast saadud materjali.

Þüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiteadlaste Ühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu ja Eesti Projektbüroode Liidu esindajad.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara