Toidutootjate TOP 2. koht: Jahutootja ka tugev eksportöör

Edetabelis 2. koha saavutanud AS Tartu Mill leiab, et tänane majanusedu on tulnud suuresti tänu ettevõtte ühtsele meeskonnale ja nende ennastsalgavale tööle.

AS Tartu Mill on juhtiv jahutootja Eestis. Esialgu tegeleti vaid rukkijahu tootmisega, kuid peale kaasaegse nisujahuveski käivitamist 2002. aasta maikuus hakkas ettevõte lisaks rukkijahule ka nisujahu tootma. Kasutusel on ðveitsi firma Bühler seadmed ning kogu jahvatusprotsessi tööd kontrollib arvuti.

Ettevõtte juhatuse liige Uuno Lausing ütles, et edule on jõutud tänu nende ühtse ja tugeva meeskonna järjepidevale ning intensiivsele tööle. Ta lisas, et Tartu Milli poolt toodetav toodang läheb üle 40% ulatuses Eestist välja.

„Ekspordime väga nõudlikele klientidele erinevatesse maadesse kõrgkvaliteedilist jahu,“ kinnitas ta ning toob näiteks Soome, Rootsi, Läti, Tai, Malta, Palestiina, Gambia jne.

Lausing märkis, et sellel aastal investeerib ettevõte jätkuvalt tootmisprotsessi seadmetesse ning lähiajal on plaanis tuua koduturule uusi tooteid.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara