Viru Keemia Grupi eksjuht asub tööle Eleringis

Augusti algusest asus Eleringi gaasituru arendamise projektijuhina tööle kümme aastat ASi Viru Keemia Grupp juhtinud Janek Parkman. Uuel töökohal saab tema põhiülesandeks Eesti gaasituru arendamiseks vajalike tegevuste läbiviimine.

Janek Parkman oli Viru Keemia Grupi juhatuse esimees aastatel 1999-2009. Viimasel paaril aastal on ta tegelenud erinevate ettevõtete konsulteerimise ja nõustamisega ning olnud Eesti Energia AS nõukogu liige. Seoses Eleringi tööle asumisega on ta esitanud avalduse Eesti Energia nõukogust lahkumiseks.
Parkman on lõpetanud Estonian Business Schooli rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseõppe ning Stockholmi Majandusülikooli magistriõppe ärijuhtimise erialal.

Elering sai gaasialase kompetentsi väljatöötamiseülesande Vabariigi Valitsuselt eelmise aasta novembris. Eleringi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning ettevõtte Pöyry Management Consulting (UK) Ltd koostöös valmib käesoleva aasta oktoobri lõpuks Eesti gaasituru liberaliseerimise plaan. Kava koostamisel konsulteeritakse ministeeriumide ja teiste riigiasutustega, samuti erinevate turuosalistega, sealhulgas Eesti Gaasiga.

Gaasituru liberaliseerimise kava eesmärk on anda globaalse gaasituru võimalike arengute valguses vastus Eesti gaasituru arendamise võimalustest ja mudelitest, ülekandesüsteemi eraldamisest tootmise- ja müügitegevusest ning vajalikest infrastruktuuri investeeringutest gaasimajanduses. Samuti analüüsitakse erinevate tariifimudelite kasutamise mõjusid.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara