Matek ehitab uue tehase

Matek ja ehitusfirma Nordecon Pärnu tütarfirma Eston Ehitus kirjutasid alla ehitustöövõtulepingule, millega rajatakse Matekile 7700 m2 suurune uus tehasehoone.

Tehas rajatakse Pärnu Rääma linnaosasse Niidu ettevõtluspiirkonnas 30 296 ruutmeetri suurusele kinnistule. Mateki tegevdirektori Sven Matsi sõnul on eesmärk toota uues tehases aastas 120 000 ruutmeetrit tasapinnalist elementi ning 10 000 ruutmeetrise põrandapinnaga ruumelementi. „See oleks tootmismahu kahekordistamine võrredles praegusega,“ kinnitab Mats. Seni on Matek tegutsenud rendipinnal, mis Matsi sõnul on tulenevalt ettevõtte tehnoloogilisest arengust ebaratsionaalseks jäänud.

Projekti kogumaksumuseks koos kinnistu ostu, ehituse ja tehnoloogilise sisseseade ümberkolimisega on 3,5 miljonit eurot, mida finantseeritakse osaliselt omavahenditest ning osaliselt pangalaenuga. Ehitusprojekti omanikujärelvalvet teostab AS Telora-E ning projekteerijaks oli AS Meistri Projekt. Uus hoone peab valmima järgmise aasta veebruaris. Tehases saab tööd kuni 150 inimest.

Mateki 2010. aasta realiseerimise netokäive oli 138,8 miljonit eesti krooni ning kasum 10,67 miljonit eesti krooni.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara