Riik tahab laevaehituse lisandväärtuse kahekordistada

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) koostatud merenduse arengukava järgi peab laevaehituse ja –remondi sektori lisandväärtus 2020. aastaks ligi kahekordistuma, ulatudes 100 miljoni euroni aastas.

2009. aastal andis laevaehituse sektor lisandväärtust 57,3 miljonit eurot. Eelmisel neljapäeval valitsuses kinnitatud riikliku arengukava „Eesti merenduspoliitika 2011-2020” järgi peab see 2020. aastaks tõusma 100 miljoni euroni aastas. Arengukava analüüsi järgi on laevaehitust Eestis takistamas keskmiste ja suurte laevakorpuste ehitamiseks vajalike dokkide vähesus ning oskustööjõu puudumine.

Arengukavas lubas MKM 2013. aastaks läbi viia suuremahuliste investeeringute toetamise analüüsi ning kaardistada riigi laevastiku remondi- ja hooldusvajaduse. Samuti on 2014. aastaks välja selgitatud riigi laevastikuvajadus. Haridus- ja teadusministeerium peab tagama, et igal aastal läbib vähemalt 50 inimest keevitaja täiendkoolituse.
Väikelaevaehitajate jaoks peab EAS juba 2012. aastaks analüüsima praeguste turundustoetuste sobilikkust neile ning vajadusel meetmeid muutma. 2015. aastaks on MKM üle vaadanud turule sisenemise barjäärid ja teinud ettepanekud nende lihtsustamiseks.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara