Harju KEK liitus Logistikaklastriga, et luua paremaid turundusvõimalusi oma Keila tööstuspargile.
Logistikaklastri arendusjuhi Illimar Pauli väitel liitus Harju KEK Logistikaklastriga pidades silmas klastri Soome suunalist tegevust. Logistikaklaster on võtnud eesmärgiks aidata 2012. aastaks laieneda Eestisse vähemalt kümnel Soome tööstusettevõttel, kes looksid siia 1000 uut töökohta.
Harju KEKi Keila tööstuspark koondab juba praegu tuntuid rahvusvahelisi tootmisettevõtteid Ensto, PKC, Draka Cables, Glamox jt. „Harju KEK-i lisandumine klastri partnerite ringi kasvatas arvestatavalt meie väärtuspakkumist Soome tööstusettevõtteile,” leiab Paul.
Seotud lood
1Partner Kinnisvara on viimastel kuudel vahendanud kahe Soome tööstusettevõtte kolimist Eestisse. Kohilas alustab tegevust plastdetailide tootja ning Mustamäel elektroonikatootja.
Soome tööstusettevõtjad otsivad taas Eestis tootmispindu, nii et sobivatest pindadest hakkab juba puudus tekkima. Põhjanaabrite sõnul on peamine kolimise põhjus madalamad tööjõukulud.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.