Toidu- ja joogitootjad naudivad ostujõu taastumist

Eesti toidu- ja joogitootjate müügitulemused on selle aasta esimese viie kuuga märgatavalt paremad kui mullu, ulatudes  455,03 miljoni euroni võrreldes aastataguse 416,85 miljoni euroga.

Eesti Toiduainetetööstuse Liidu andmetel on toiduainete müük olnud juba aasta algusest parem võrreldes eelmise aastaga. Tänavu mais müüdi toiduaineid 87,1 miljoni euro eest, aasta tagasi aga 75,9 miljoni euro väärtuses. „Jätkuvalt eelistatakse kodumaiseid tooteid, eriti rõõmustav on, et lihatoodete osas eelistatakse üha enam  kõrgema lisandväärtuse ja kvaliteediga käepäraseid tooteid, mida saab otse toiduvalmistamiseks kasutada. See on kindel märk tarbijate ostujõu taastumisest,“ kommenteeris toidutootjate häid tulemusi  Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Joogitootjate tulemused ületasid 2010. aasta näitajad alles mais. Tänavu mais müüdi jooke 16,9, aasta tagasi aga 15,2 miljoni euro eest.

Ka ekspordimaht on kasvanud. Mais eksporditi toidukaupa pea 30 miljoni euro eest ning jooke 4, 6 miljoni euro väärtuses. Toiduainete peamistel eksporditurgudel on nõudlus paranenud ja eksport jätkuvalt tõusuteel.

Galerii

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara