Metallitööstust vaevab tooraine kiire hinnatõus

Metallitoorme hind on viimase kolme kuu jooksul kiiresti kerkinud, lisaks pärsib Eesti metalli- ja masinatööstuse ettevõtete tegevust musta metalli tarnete pidurdumine.

Eelmise aasta alguseni oli terase hinnatõusu mootoriks ühelt poolt rauamaagi ja koksi hinnatõus, teisalt tootjate soov katta majanduslangusest ja vähenenud tootmismahtudest tekkinud kahjumeid. Vahepealse kiire languse järel on nüüdseks metallihinnad taas tõusuteele asunud. Selle suurim põhjus on rauamaagi hüppeline hinnatõus alates aasta algusest, millele avaldas suurt mõju looduskatastroof Austraalias, mis on üks maailma suurimatest rauamaagi tootjatest.

Metalli maaletoojad kinnitasid, et majanduse toibumise ja toormaterjali nõudluse suurenemise taustal ei ole ka lähiajal metallihinna alanemist põhjust prognoosida.

Peamiselt rakiste tootmisega tegeleva OÜ Zircon Group turundusjuht Reilika Jugolainen märkis, et terasehinna mõju ettevõtte tegevusele on märkimisväärselt suur, sest tooraine hind moodustab 10–30% rakise omahinnast.

ASi Saku Metall juhataja Tarmo Villemi sõnul teeb muret, et tõsiasi, et Saku Metalli põhilise tooraine – kuni kolme millimeetrise paksusega külmvalts-, elektrotsingitud- ja roostevaba lehtterase eest küsivad Eesti, Skandinaavia ja Kesk-Euroopa hulgimüüjad järjest kõrgemat hinda. „Õhukese lehtterase kättesaadavus on tõepoolest halvenenud,“ tõdes Villemi.

Loe metalli- ja masinatööstuse toorainehindadest pikemalt tänase Äripäeva tööstuse rubriigist. Päevapileti selleks saad soetada SIIN.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara